I Wałbrzyski Software Hackathon

OandS Computer Soft był partnerem I Wałbrzyskiego Software Hackathonu – maratonu programistycznego, który odbył się w dniach 24-25 listopada na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Chcemy dać sygnał, jak bardzo zależy nam na podnoszeniu komfortu życia mieszkańców naszego miasta. Dlatego aktywnie szukamy talentów, chcących dla niego tworzyć. Chcemy też, by ci młodzi, zdolni ludzie mogli pracować w swoim mieście i nie musieli stąd wyjeżdżać.
Idea Hackathonu świetnie wpisuje się w promowaną przez nas ideę Smart City. W czasie maratonu powstają bowiem aplikacje, wykorzystujące miejskie bazy danych. Sposób w jaki wykorzystują je uczestnicy, dużo mówi też włodarzom miasta na temat oczekiwań i potrzeb tworzących je ludzi.

Wałbrzyski Hackathon był, jak do tej pory, największa tego typu imprezą w Polsce. Swoje pomysły podczas 40-godzinnych zmagań realizowało 140 programistów, wspieranych przez mentorów z partnerskich firm. Z naszej strony wsparcia młodym ludziom udzielili Rafał Bromboszcz, Michał Orłowski i Andrzej Grabowski.

Hackathon wygrała grupa o nazwie DevEffect, która zaprojektowała bota pod komunikator Facebooka, potrafiącego odpowiedzieć na większość pytań dotyczących pracy i funkcjonowania Urzędu Miasta.
Wyróżnienia otrzymały: aplikacja wspomagająca adopcję i opiekę nad zwierzętami przebywającymi w schronisku, gra dotycząca bezpieczeństwa w mieście, przeglądarkowa wersja bota grupy DevEffect, aplikacja pomagająca tworzyć analizy zbiorów baz danych oraz przewodnik po Wałbrzychu, zawierający rzeczywistość rozszerzoną i elementy gry miejskiej.
Tekst dotyczący zwycięzców na podstawie informacji w Dzienniku Wałbrzych:
https://dziennik.walbrzych.pl/140-programistow-rywalizowalo-ze-soba-miejskim-hackatonie/


Więcej informacji na specjalnej stronie UM Wałbrzycha
hackathon.um.walbrzych.pl